Słoneczna Italia słynie z dobrego stylu oraz niewymuszonej elegancji. A jak to się ma do coraz bardziej popularnych, włoskich płytek łazienkowych? Co je wyróżnia i czy warto pokusić się o ich zakup? Jeśli nurtują Cię takie właśnie pytania, zapraszamy do lektury!

Dolce vita w Twojej łazience

Bardzo istotnymi elementami kultury Włoch są: indywidualizm, radość życia oraz przywiązanie do wysokiej jakości. Taka mieszanka sprawia, że nawet codzienne czynności stają się dla Włochów okazją do cieszenia się życiem i celebrowania nawet najprostszych rzeczy. Nic zatem dziwnego, że powstające w tym kraju elementy wyposażenia wnętrz stanowią proste odzwierciedlenie tej filozofii, a proces ich tworzenia bardziej przypomina unikalną kreację, niż sztampową produkcję dla mas. Do najważniejszych zalet, jakimi wyróżniają się płytki z Włoch, należą:

  • wysmakowany, a zarazem bezpretensjonalny design,
  • ogromna dbałość o detale,
  • zastosowanie nowoczesnych technologii.

Połączenie tych trzech elementów daje w efekcie produkt odznaczający się wysoką jakością oraz efektownym, choć niewymuszonym wzornictwem. Co ważne, wśród szerokiego asortymentu włoskich płytek znajdziesz artykuły, którymi można dekorować zarówno ściany, jak i podłogi. Dzięki temu możesz łatwo przekształcić Twoją „zwykłą” łazienkę w eleganckie pomieszczenie o spójnej stylistyce, przywodzącej na myśl ekskluzywne hotele czy rezydencje.

Jakość przede wszystkim

Żywiołowy, swobodny temperament mieszkańców Italii równoważony jest ich ogromnym przywiązaniem do wysokiej jakości. Znajduje ono swój wyraz właściwie w każdej dziedzinie ich życia – począwszy od kuchni i mody, aż po elementy wyposażenia wnętrz. Znakomita klasa włoskich wyrobów sprawia, że coraz chętniej są one kupowane nie tylko przez osoby prywatne, ale i przez dużych, komercyjnych inwestorów, którym zależy nie tylko na niebanalnej estetyce stosowanych materiałów, ale też na ich trwałości.

Włoskie płytki powstają z najlepszych materiałów, jakie są dostępne na rynku, dlatego stanowią klasę samą w sobie. Surowiec o doskonałych parametrach daje w efekcie produkt równie wysokiej jakości, wyróżniający się trwałością oraz dużą odpornością na czynniki zewnętrzne. Innymi słowy — jeśli zdecydujesz się na płytki z Włoch, z pewnością będą Ci dobrze służyć przez wiele lat, a kolejny remont łazienki będziesz mógł przeprowadzić dopiero wtedy, kiedy sam uznasz to za stosowne.

Włoska stylistyka

Funkcje użytkowe płytek mają oczywiście bardzo duże znaczenie, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę koszty związane z kupnem materiałów i przeprowadzeniem remontu. Nie mniej ważne są jednak ich walory estetyczne. Jeżeli raz postawisz na wysublimowany, włoski design, będziesz mógł łatwo stworzyć wrażenie ponadczasowej elegancji.

Oczywiście, istnieją przypadki, w których wykreowanie unikalnej, ciekawej aranżacji, może być dość trudne. Jeśli masz niewielką, bądź mało ustawną łazienkę, z pewnością nie będzie to proste zadanie. Z drugiej strony, mając do dyspozycji przestronne pomieszczenie, byłoby szkoda nie wykorzystać drzemiącego w nim potencjału. W obu przypadkach możesz jednak znacznie ułatwić sobie zadanie, jeśli użyjesz odpowiednich komponentów. Włoskie płytki pomogą Ci stworzyć wrażenie niewymuszonego luksusu, a zarazem sprawią, że Twoja łazienka będzie prezentować się gustownie i elegancko.

Warto przy tym pamiętać, że płytki z Włoch występują w różnych wariantach stylistycznych oraz kolorystycznych. Dzięki temu niezależnie od tego, w jakiej konwencji zdecydujesz się urządzić swoją łazienkę, z pewnością znajdziesz taki wzór, który idealnie się z nią spasuje.

Podsumowanie

 

Добавить комментарий

Your email address will not be published.